teamidea

پله برقی فوجی

Post title - Image post

پله برقی فوجی :
پله برقی های فوجی از لحاظ ايمني و عملکرد حائز اهمیت هستند. طرحهای زیبای آنها مانند نرده های زیبا و با ظرافت ، برش برجسته عمودی دستگیره پله در نهایت زیبایی چنان است که ساختار مستحکم و بادوامی را به ما القا می کنند. پله برقی فوجی یک سیستم کار آمد در جابجایی درون شهری است که عملکرد و دوام بالا را به شما پیشنهاد می کند. سیستم میکروپروسسور درايودار، چرخ دنده های حلزونی را تحت فرامین خود درآورده و اين سيستم جدیدترین تکنولوژی است که تا به حال بشر جهت ایجاد حداکثرکارآیی و به حداقل رساندن مصرف برق دست یافته است. ضمن اینکه مزیت دیگر پله برقی های فوجی انعطاف پذیری در نصب سریع و آسان و اشغال حداقل فضا ساختمان می باشد. پله برقی های فوجی باامکانات گوناگون در سوپرمارکتها و مراکز تجاری متعددی در سراسر دنیا نصب و راه اندازی شده اند.
در خصوص آزمایش کیفی٫ پله برقی فوجی دارای گواهی نامه کیفیت و تست از سازمان TUV بوده كه این گواهی نامه تایید می کند پله برقی فوجی عوامل ضروری را مطابق با دستور و قوانین اروپاییDin EN 115    (چاپ ژانویه 1995 ) برآورده کرده است. پله برقي فوجی امن، قابل اطمینان٫ کم هزینه و در حال حاضر دارای تقدیر نامه های بین المللی می باشد.
تنوع گسترده محصولات :
بمنظور ارج نهادن به سلائق گوناگون مشتریان این شرکت با تولید پله برقی های مقاوم سعی نموده نیاز آنان را برآورده سازد:
مدلFEC   -   پله برقی های تجاری
مدلFES   -    پله برقی های باریک
مدلFEM -   پله برقی های چند سطحی
مدل   FEH -   پله برقی های سنگین
مدلFET   -   (منحنی افقی/ تکی) ریل مسافربر
مدلFEF   -   ( منحنی دوبل ) ریل مسافربر
این شرکت با تخصص بالا و پیشرفته ترین تکنولوژی و تنوع گسترده محصولات در موقعیتی است که می تواند پاسخگوی نیازهای مشتری های خود باشد.
شرح مختصری راجع به دستگاه اصلی :
پله برقی های فوجی بمنظور ارائه خدمات به مردم در هر سن و شرایطي طراحی شده اند. با توجه به این مطلب ضرایب متعد د ایمنی و استحکام منحصر بفردی را در پله برقی های فوجی می توان یافت. در واقع تحقیقات ثابت کرده است که پله برقی هاعموما" ایمن تر از پله ها هستند و شرکت فوجی اهمیت فراوان این واقعیت را به اثبات رسانیده است. مطالب مختصری از طرح های ایمنی و قطعات اصلی پله برقی فوجی را به شرح ذیل برایتان ارائه می نمائیم:

 

 

دستگاه محرک :
اين دستگاه یک موتور چرخ دنده ای حلزونی شکل می باشد که از کیفیت بالایی برخوردار است و منحصرا" جهت پله برقی فوجی طراحی شده است. این دستگاه از کشور آلمان وارد شده که با عملکرد موثر، ملایم و بی صدای خود درایوهای قدیمی را از پيش رو خارج ساخته است.
اسکلت فلزیTruss :
Truss از لوله های مستطیل شکل فولادی ساخته شده است که در برابر زوایای فولادی قدیمی از مقاومت بیشتری برخوردار می باشد. ساختار مستحکمتر منجر به افزایش ضریب ایمنی و کاهش خطرات احتمالی شده است که در اثر استفاده مداوم نیز تغییر شکلی مشاهده نخواهد شد.
پله ها:
پله ها از لحاظ ساختار به هم پیوسته و از قالبهای آلمینیومی فشرده تولید می گردند. که بطور حتم ایمن و بادوام طراحی شده اند. هر پله برآمدگی باریک زرد رنگی در سه طرف دارد، این 8 میلیمتر در بالای سطح هر پله به جهت وضوح آن با رنگ زرد مشخص شده است. این خطوط زرد برجسته نه تنها یک طرح ایمی لازم برای هر دستگاه می باشد بلکه از خطوط سنتی زرد که درگذشته به کار می رفت ابا دوامتر و مقاومتر می باشند.
سیستم کنترل :
سیستم کنترل ریز پردازنده جدید تمام عملکرد های ایمنی سیستم های کنترل سنتی که با رله های قدیمی کار   می کردند پوشش می دهد. کاهش چشمگیر قطعات یدکی کوچک بویژه رله ها باعث افزایش کیفیت و منعطف
بودن پله ها را با کابین کوچک سیستم کنترل پله برقی مناسب نموده است. صفحه نمایش عیب یاب که یک طرح معمولی
در پله برقی های فوجی است بیانگر دقت این دستگاه حساس می باشد که بدین ترتیب بازدیدهای ادواری و روزانه را سهل تر و خدمات را دقیقتر و سریعتر می نماید.
طرحهای ایمنی :
پله برقی های فوجی با طرح های ایمنی متعدد کاملا" با استانداردهای بین المللی انگلیس و اروپایی طراحی می گردند. ایمنی برای این شرکت موضوعي حائز اهمیت می باشد و با توجه به این مطلب تمام پله برقی ها با طرح های ایمنی زیر نصب شده اند:
کنترل اتصالات در زنجیر پله ها :
در پایین ترین بخش برگردان پله قرارداشته و این اتصالات زنجیرهای پله ها را از لحاظ کشیدگی، شکست یا کوتاه شدن یک یا هر دو زنجیر پله کنترل می کنند در صورت بروز اشكال اتصالات کنترل کننده از کار می افتد و پله برقی از حرکت بیشتر باز می ایستد.
اتصال صفحه شانه ای :
اگر یک شی خارجی بین صفحات شانه ای گیر کند در اثر فشار یکی از صفحات شانه ای به طرف عقب حرکت خواهد کرد و اتصال ایمنی به کار افتاده و پله برقی خاموش می گردد.

 

اتصال ورودی دستگیره پله :
قسمت ورودی دستگیره پله کمی دورتر زیر نرده واقع شده است. اتصالات ورودی دستگیره پله بسیار بادقت و حساس جاسازی شده اند بطوری که اگر خطری برای هرشی وجود داشته باشد،   قسمت ورودی دستگیره از هم جدا می شوند،  و طی برقراری یک جریان برقی خاموش می گردد.
کلید های ایمنی اضطراری :
کلیدهای توقف اضطراری درروی قرنیز نرده ها در ابتدا و در انتهای پله برقی تعبیه شده اند. از آنجائیکه نام کلید بسیار مفهوم است، کلید های توقف اضطراری ممکن است جهت خاموش کردن پله برقی به صورت دستی در مواقع اضطراری یا حتی در شرایط عادی بکار برده شوند.
اتصال تراز پله :
این اتصالات در دو طرف بالا و پایین پله برقی از ابتدای منحنی انتقال در بخشهای شیبدار قرار گرفته اند. اگر هر پله از حالت عادی خود خارج و يا سه میلیمتر پایینتر از حد معيين رفته باشد، این اتصالات بطور خود کار جریان پله برقی را قطع می کند.
رله خرابی فاز:
این رله یک طرح ایمنی است که منابع اصلی برق را کنترل می کند و آسانسور را درصورت خرابی فازیا برگشت فاز از کار می اندازد.
روشنایی فاصله پله :
لامپهای سبز مخصوصی به شکل لوله های فلوئور سنت که در بالا و پایین پله برقی نصب شده اند پله های تکی را بویژه ردیفهای افقی کاملا" قابل تشخیص و قابل مشاهده می سازد بنابراین سوارشدن پله برقی را برای کودکان،  افراد سالخورده و افراد نا وارد بسیار آسان می سازد.
سیسیتم روغن کاری اتوماتيك(اختیاری) :
یک سیستم کامل روغن کاری اتوماتيك مرکزی با یک پمپ متناسب را می توان نصب کرد تا روغن کاری کافی برای تمام زنجیرها فراهم شود. کانالهای گالوانیزه تغذیه کننده روغن با این سیستم نیز نصب خواهد شد.
اتصالات قرنیزها :
این اتصالات در بالا و پایین پله برقی در منحنی انتقال نصب شده اند. اگر شيئي بین پله و اتصال قرنیزها گیر کرده باشد فشار وارده بر روی صفحه قرنیز منجر به فعال نمودن این پانل می گردد و بدینوسیله پله برقی از کار افتاده و خاموش می شود.
دستگاه ها و طرح های ایمنی دیگر:
محافظ حرارتی گرمای بیش ا ز حد جهت موتور٫ کنترل سرعت حرکت٫ کنترل سرعت نرده پلکان و کنتاکت حرکت زنجیر(شکستگی زنجیر را کنترل می کند) طرحهای ایمی دیگرهستند که در پله برقی های فوجی قابل دسترسی اند.