teamidea

آسانسور فوجی

Post title - Image post

تكنولوژي موجود در آسانسورهاي فوجي  :
آسانسورهای فوجی شامل برخی مشخصه های مشترک است که درجامعه مدرن امروزموردانتظاراست. ایمنی، قابلیت اطمینان، کارایی ، راحتی و  طراحی بر اساس نیازهای انسان . اینها نتیجه تحقیقات شرکت و تلاشهای گسترده می باشد و شامل آخرین تکنولوژی درخصوص میکرو پروسسورهای خود می باشد.
محصولات و میکروپروسسورهای فوجي  کاملا مطابق با استاندارد های بین المللی  کیفیت نظیر EN-81 - J.I.S-A.N.S.I-B.S. و استانداردهای ایمنی طراحی و ساخته میشوند.
آسانسورVVVF فوجی : ( طرحي کارآمد مطابق با احتیاجات بشر)
آسانسورVVVF فوجی پیشرفته ترین نوع آسانسورمی باشد که با بهره گیری ازکنترل میکرو کامپیوتری عملکرد درست و دقیق را به معرض نمایش قرارمی دهد. درنتیجه ما شاهد یک حرکت روان و بی صدا هستیم. هسته عملیات آسانسور VVVF فوجی مبتنی برسیستم کنترل چند پردازنده ای پیشرفته ،میباشد. میکرو کنترلها در تمام سیستم آسانسور پراکنده اند تا عملکردهای مختلف را پردازش نمایند. ارتباط قطعات داخلی توسط انتقال سری انجام می گردد. این تطبیق پذیری توسط میکروکنترولها و بر اساس نیاز مشتریان قابل برنامه ریزی می باشد. مهندسان ما تلاشهای بی شائبه ای را جهت ایجاد سادگی در طراحی سیستم بکار برنده اند بطوریکه هم زمان این سیستم ازنظرتعمیرونگهداری سهل و آسان می باشد.
رضایت مشتری بیشترین اهمیت را دارد بدین جهت طراحی براساس نیازهای بشر صورت گرفته و مطلقا" ارائه تکنولوژی به تنهایی مد نظر نبوده است. بنابر اين جای تعجب نیست که آسانسور VVVF فوجی  تنها آسانسوری با تمام امکانات شناخته شده است.
(حرکتی آسوده با آسانسورهایVVVF ) :
آرام و بی صدا
اینورترهای فوجی، همزمان  مولفه های  فرکانس و دامنه ولتاژ اعمال شده به موتور را بر اساس تکنیک       (pulse width  modulation) PWM  کنترل نموده و حرکتی آرام و بی صدا را ایجاد مینماید.
ویژگیهای پیشرفته: (کم حجم و زیبا)
با استفاده از ارتباطات سریال، کاهش چشم گیری (به نسبت 50٪ آسانسورهای ارائه شده) در سیم کشیها و نیز سیستم سخت افزاری  بوجود آمده است.
آسانسور با طرحهایی فرا گير:
توزیع تجهیزات ، طرحهای داخل کابین ، باعث گردیده تمامی نیازهای مشتریان از هر قشری برآورده شود و این امر منجر به ساخت آسانسورهای زیبا و با شكوهي گردیده که بیشتر هتلهای برجسته، مجتمع های مسکونی و دیگر مجموعه ها از آسانسورهای فوجی بهره مند شده اند و طراحان با ذوق ما همیشه آمادگی ارائه خدمات مشورتی در تمام زمینه ها را دارند.

 

  مالکیت کم هزینه :
(کاهش در هزینه انرژی و نگهداری)
درآسانسورهاي VVVF فوجي دوعامل طراحي سيستم ساده و سخت افزار تقليل يافته منجربه کاهش هزينه های نگهداري ساليانه تا حد ممکن شده است. حتي در بازبيني هاي ادواري كه مجبور به توقف آسانسورها        مي باشيم الگوريتم به كار گرفته شده ، هيچ گونه برنامه ريزي درسيستم و ايمني را از دست نخواهد داد.
سیستم زلزله : ( Earth Quake )
در صورت تحريك سنسورهاي حساس به زلزله ، بلافاصله  بطور اتوماتيك کلیه فر اخوانها کنسل و کابینها بسمت طبقه از پیش تععین شده حرکت خواهند نمود.
سیستم لولينگ (همترازی) اتوماتیک : ( Auto Leveling )
آسانسورهای فوجی با بهره گیری از میکروپروسسور موجود در واحد کنترل پنل بطور اتوماتیک اقدام به تراز نمودن آسانسورمینمایند و نیاز به انجام عملیات فیزیکی جهت اين امر نمی باشد.
گزارش سیستم : ( System Report )
به کمک گزارش، نقائص وگزارش اخطار که بطوراتوماتیک توسط سیستم در حافظه دستگاه ثبت مي گردد امکان جلوگیری ازخرابیهایی که منجر به توقف آسانسور شود تا حد زیادی میسر مي گردد .
نمایشگر لنت ترمز: ( Break Watch )
بمنظور جلوگیری از خطرات ناشی ازاتمام لنت ترمز، سنسوری رو به اتمام بودن لنت را به تعمیر کار اعلام تا اقدامات لازم جهت تعویض لنت صورت پذیرد.
بای پس اتوماتيك : ( Automatic Bypass )
اگر بار داخل کابین ،از80٪ ظرفیت آسانسور بیشترباشد، آسانسوربطوراتوماتیک تمام فراخوانهای سالن جهت خدمات را نا د یده می گیرد و فقط به فراخوانهای داخل کابین پاسخ می دهد.
  اضافه بار: ( Over Load )
با به صدا در آمدن زنگ اخبار ، مسافرين را از ظرفيت بيش از حد آگاه و تا كاهش ظرفيت به حد مجاز از حركت آسانسور جلوگيري بعمل خواهد آمد.
لامپ اضطراری کابین آسانسور: ( Emergency Light )
لامپ اضطراری نصب شده درسقف کابین، بطورخود کاردرمواقع قطع برق روشن شده و داخل کابین آسانسور را روشن می سازد. این لا مپ  به مسافرداخل کابین امکان استفاده ازتلفن داخلی یا زنگ هشداردهنده جهت اطلاع دادن به مدیرساختمان را فراهم می سازد.

 

 

 

قطع اتوماتیک لامپ و فن کابین آسانسور: ( Car Light & Fan Automatic Shut off )
بمنظور کاهش انرژی مصرفی آسانسورها ،اگر مدت زمان از پیش تنظيم شده سپری و هیچ فراخوانی ثبت نشده باشد، بطور اتوماتیک روشنایی داخل کابین وفن های تهویه ،خاموش خواهند شد.
سیستم کنترل گروهی : ( Group Control System )
در سیستم کنترل گروهی( برای دو یا چند آسانسور)ازهوش مصنوعی وfuzzy logic  استفاده می شود. ناب ترین دانش و تجربه درزمینه کنترل گروهی، که درریز پردازنده ها با هم تلفیق شده به آسانسور اجازه می دهد تا به محلی که بیشترین کاربرد را دارد منتقل شده و بدینوسیله آسانسوربسیارکارآمد تر شده و خدمات بهینه ای را ارائه نماید.
پیوستگی خدمات : ( ‍Continuity Of Service )
سيستم بطور اتوماتيك آسانسوري را كه قادر به پاسخگويي فرامين نباشد از كنترل گروهي خارج مي نمايد تا عملكرد گروهي توسط آسانسور پشتيبان بصورت پيوسته ادامه يابد.
کنترل حد اکثر ترافیک : ( Auto traffic Control )
برای کم کردن ازدحام ترافیک درطبقه اصلی، آسانسورها به طورخودکاربه طبقه ای رجوع می کنند که ترافیک درآن سنگین ترباشد.
توقف خود کار: ( Auto Parking )
بعد از كاهش ترافيك و سپري شدن زمان از پيش تنظيم شده ،‌سيستم بطور اتوماتيك هريك از آسانسورها را به طبقات تعيين شده ارسال ،‌تا پاسخگويي به فراخوانهاي بعدي سريعتر صورت پذيرد.
کنسل کردن فراخوان اشتباه: ( False Calls Cancellation )
اگر اشتباها" كليد طبقه اي را از داخل كابين لمس نموديد كافي است همان كليد را مجددا" لمس تا فرمان اشتباه كنسل گردد.
کنسل کردن فراخوان غير ضروري : ( Anti - Nuisancellation )
تمام فراخوانهای داخل کابین بطور خودکار کنسل می شوند تا ازتوقف های غیرضروری که از سوی مزاحمین در آسانسور ثبت شده است جلوگیری نماید. تعداد فراخوانهای ثبت شده آسانسور با بار داخل کابین متناسب نباشد.
سیستم نجات اتوماتیک (ARD ): ( Automatic Rescue Device
در اثر قطع برق ، بلافاصله دستگاه نجات اتوماتیک (ARD ) ، انرژی ذخیره شده در منبع باطریهای قابل شارژرا فعال نموده، تا آسانسوررا به نزدیکترین طبقه هدایت و با بازشدن دربها ،مسافران از کابین خارج گردند.

 

عملكرد توسط برق اضطراری: ( Operation by Emergency Power )
پس از قطع برق ، ژنراتور كمكي ساختمان ، به ترتيب ،هر آسانسور را به طور اتوماتيك به سمت طبقه از پيش تنظيم شده هدایت می کند . با رسيدن  آسانسور به طبقه مورد نظر دربها باز شده تا مسافران اجازه  پیاده شدن را داشته باشند آسانسور هاي از پيش تعيين شده مشخص می توانند با استفاده از ژنراتور كمكي ، تحت شرايط عادي پاسخگوي فر اخوانها باشند.
عملكرد اضطراری آتش نشانی : ( Fireman Emergency Operation )
با فعال شدن سوئيچ آتش نشاني در لابي كليه فر اخوانها بطور اتوماتيك کنسل و آسانسورها فورا" به سالن اصلی باز میگردند. بعد از خروج مسافران، متعاقبا" آسانسور  آتش نشان فقط به فراخوانهای كابين جهت بهبود عمليات نجات پاسخ می دهد.
برگشت اضطراری آتش: (Fireman Emergency Return )
وقتی آتش یاب یا ردیابهای دود یا سوئیچ روی صفحه نظارت(اختیاری) فعال شده باشد٫تمام فراخوانها کنسل و آسانسورها فورا" به سالن اصلی رفته ، و با دربهاي باز متوقف مي گردند.
طبقه بدون سرویس : ( Non-Service of Specified floor )
با تعبیه کلیدی ميتوان سرویس دهی آسانسور به طبقات از پيش تعيین شده را (به دلایل گوناگون از جمله : طبقاتی که به دلایلی اشغال نشده ، یا بعد ازساعت اداری و یا حتی به دلایل امنیتی) بحالت تعلیق درآورد.
سرویس همراه : ( Attendant Service )
عملكرد تمام اتوماتيك آسانسور را می توان درهرزمانی که لازم باشد ازطریق سوئیچ نصب شده بر روي پانل فرمان به عملكرد دستي تبديل نمود و در این حالت کنترل آسانسور در اختیار اپراتور داخل کابین میباشد .
دربهای حساس به مسافر : ( Passenger – Sensing Doors )
با نصب یک سنسور در بالای ورودی کابین آسانسور، میتوان تردد مسافران را کنترل كرد. با این گیرنده آسانسورمی تواند زمان بازوبسته شدن دربها را بطورموثرتری کنترل و زمانهای سفروانتظاررا کاهش دهد.
سنسور ماوراء صوتی درب : (  Ultrasonic Door Sensor )
سنسور ماوراء صوتی قابل نصب در بالای ورودی کابین ، مسافران یا اشیاء نزدیک به ورودی آسانسور را شناسايي و دربها را  براي مدت زمان لازم باشد بازنگه داشته و از سيكلهاي غیرضروری باز و بسته شدن دربها جلوگيري مينمايد.
قطعه نوری ايمني درب : ( Optical Door Safety Device )
چنانچه شعاع نوري مادون قرمز نصب شده بر روي درب كابين توسط مسافران يا اشياء قطع گردد بلافاصله اقدام به باز نمودن دربهاي در حال بسته شدن نموده و پس از اتمام تردد ،‌ دربها بسته خواهد شد.

 

 

سیستم بازشوی درب:
بمنظور کاهش زمان  ورود وخروج مسافران به کابین ،میتوان امکانی را فعال نمود که بواسطه آن ، قبل از توقف کامل کابین ، دربها شروع به باز شدن نموده و با توقف آسانسور، دربها کاملا باز خواهند بود. 
دربهای با کارکرد سنگین: ( Heavy Duty )
در تمامی آسانسورها دربها از بیشترین استهلاک برخوردارند ، لذا در آسانسورهای صاحب نام در این بخش توجه زیادی بعمل آمده است و FUJI نیز  1,500,000 بار باز و بسته شدن دربها در سال را بدون نیاز به تعویض قطعه در تکنولوژی خود لحاظ نموده است.
لبه ايمني درب: (‌ Door Safety Edge )
لبه جلويي هر درب آسانسورمجهزبه يك سيستم ايمني الكترومكانيكي بوده واگرمسافر يا شي با يكي ازاين لبه هاي ایمني در زمان بسته شدن درب تماس پيدا كند، فورا" در بهاي آسانسور  باز مي شوند.
گانگ ورودی : ( Car Arrival Gong )
با زنگ ا لکترونیکی ،یک سیگنال صوتی ایجاد می گردد تا مسافران منتظر ورود به آسانسوررا درهرطبقه آگاه سازد. زنگ را می توان دربالا یا پایین کابین آسانسور یا درهرطبقه اگرمورد نیازباشد نصب کرد.
نمایشگر سالن: ( Hall Lantern )
چشمک زدن نمایشگرها درهرطبقه ، به مسافران منتظردرسالن، ورود آسانسور و نيز جهت حركت آن را نشان می دهند
تلفن داخلی : ( Interphone )
تلفن داخلی نصب شده  درون آسانسور ،‌در مواقع اضطراري ،  امکان ارتباط مستقیم دوطرفه را با کارکنان نجات درموتورخانه برقرارمی نمايد.
پانل اضافی ثبت فرمان: ( Auxiliary Car Operation Panel )
این پانل را می توان درقسمت روبروی داخل کابین درآسانسورهای ظرفیت بالا یا آسانسورهایی که در ساختمانهای پرسکنه هستند نصب کردتا امکان دستیابی سریع مسافران به ثبت فرامین آسانسوررا فراهم سازد.
پانل نظارت : ( Supervisory Panel )
توسط پانل نظارت، سرپرست ساختمان می تواند عملیات آسانسوررا نظارت كرده و عملیات اضطراری را از اتاق کنترل ساختمان یا اتاق الکتریکی کنترل نماید.
انتقال اتوماتيك كابين به طبقه بعدي : ( Next Landing )
در صورتيكه بدليل بروز اشكال در طبقه مقصد ، امكان بازشدن دربها ميسر نگردد كابين بطور اتوماتيك به طبقه بعدي منتقل خواهد گرديد.

 

 

سرويس مستقل : ( Independent Service )
هر آسانسور را توسط اين سوئيچ كه بر روي پانل فرمان نصب گرديده مي توان از سرويس دهي گروهي خارج نموده و تحت اختيار قرار داد.
سنسور پرده نوري ( Full Height Photo sensor )
توسط سنسور نوري نصب شده در تمامي ارتفاع درب كابين ،‌ عبور مسافران يا اشياء كنترل و زمان باز ماندن درب تنظيم مي نمايد.
شناسايي كليد معيوب ( Defect Button )
سيستم بمنظور تداوم سرويس دهي آسانسور ،‌ بطور خودكار كليد احضار طبقه اي را كه معيوب گرديده كنسل                مي نمايد.
هشدار درب : ( Door Alert )
چنانچه بيش از زمان از پيش تنظيم شده دربها باز بمانند ،‌ سيستم بطور خودكار اقدام به بستن دربها مي نمايد.
باز نمودن درب كابين توسط كليد طبقات
دربهاي در حال بسته شدن را با لمس كليد احضار طبقات مي توان مجددا ‌" باز نمود.
تكرار بسته شدن درب
در صورت وجود مانع در مقابل بسته شدن دربها ،‌ عمل بازو بسته كردن دربها آنقدر تكرار مي گردد تا مانع برداشته شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

پله برقی فوجی :
پله برقی های فوجی از لحاظ ايمني و عملکرد حائز اهمیت هستند. طرحهای زیبای آنها مانند نرده های زیبا و با ظرافت ، برش برجسته عمودی دستگیره پله در نهایت زیبایی چنان است که ساختار مستحکم و بادوامی را به ما القا می کنند. پله برقی فوجی یک سیستم کار آمد در جابجایی درون شهری است که عملکرد و دوام بالا را به شما پیشنهاد می کند. سیستم میکروپروسسور درايودار، چرخ دنده های حلزونی را تحت فرامین خود درآورده و اين سيستم جدیدترین تکنولوژی است که تا به حال بشر جهت ایجاد حداکثرکارآیی و به حداقل رساندن مصرف برق دست یافته است. ضمن اینکه مزیت دیگر پله برقی های فوجی انعطاف پذیری در نصب سریع و آسان و اشغال حداقل فضا ساختمان می باشد. پله برقی های فوجی باامکانات گوناگون در سوپرمارکتها و مراکز تجاری متعددی در سراسر دنیا نصب و راه اندازی شده اند.
در خصوص آزمایش کیفی٫ پله برقی فوجی دارای گواهی نامه کیفیت و تست از سازمان TUV بوده كه این گواهی نامه تایید می کند پله برقی فوجی عوامل ضروری را مطابق با دستور و قوانین اروپاییDin EN 115    (چاپ ژانویه 1995 ) برآورده کرده است. پله برقي فوجی امن، قابل اطمینان٫ کم هزینه و در حال حاضر دارای تقدیر نامه های بین المللی می باشد.
تنوع گسترده محصولات :
بمنظور ارج نهادن به سلائق گوناگون مشتریان این شرکت با تولید پله برقی های مقاوم سعی نموده نیاز آنان را برآورده سازد:
مدلFEC   -   پله برقی های تجاری
مدلFES   -    پله برقی های باریک
مدلFEM -   پله برقی های چند سطحی
مدل   FEH -   پله برقی های سنگین
مدلFET   -   (منحنی افقی/ تکی) ریل مسافربر
مدلFEF   -   ( منحنی دوبل ) ریل مسافربر
این شرکت با تخصص بالا و پیشرفته ترین تکنولوژی و تنوع گسترده محصولات در موقعیتی است که می تواند پاسخگوی نیازهای مشتری های خود باشد.
شرح مختصری راجع به دستگاه اصلی :
پله برقی های فوجی بمنظور ارائه خدمات به مردم در هر سن و شرایطي طراحی شده اند. با توجه به این مطلب ضرایب متعد د ایمنی و استحکام منحصر بفردی را در پله برقی های فوجی می توان یافت. در واقع تحقیقات ثابت کرده است که پله برقی هاعموما" ایمن تر از پله ها هستند و شرکت فوجی اهمیت فراوان این واقعیت را به اثبات رسانیده است. مطالب مختصری از طرح های ایمنی و قطعات اصلی پله برقی فوجی را به شرح ذیل برایتان ارائه می نمائیم:

 

 

دستگاه محرک :
اين دستگاه یک موتور چرخ دنده ای حلزونی شکل می باشد که از کیفیت بالایی برخوردار است و منحصرا" جهت پله برقی فوجی طراحی شده است. این دستگاه از کشور آلمان وارد شده که با عملکرد موثر، ملایم و بی صدای خود درایوهای قدیمی را از پيش رو خارج ساخته است.
اسکلت فلزیTruss :
Truss از لوله های مستطیل شکل فولادی ساخته شده است که در برابر زوایای فولادی قدیمی از مقاومت بیشتری برخوردار می باشد. ساختار مستحکمتر منجر به افزایش ضریب ایمنی و کاهش خطرات احتمالی شده است که در اثر استفاده مداوم نیز تغییر شکلی مشاهده نخواهد شد.
پله ها:
پله ها از لحاظ ساختار به هم پیوسته و از قالبهای آلمینیومی فشرده تولید می گردند. که بطور حتم ایمن و بادوام طراحی شده اند. هر پله برآمدگی باریک زرد رنگی در سه طرف دارد، این 8 میلیمتر در بالای سطح هر پله به جهت وضوح آن با رنگ زرد مشخص شده است. این خطوط زرد برجسته نه تنها یک طرح ایمی لازم برای هر دستگاه می باشد بلکه از خطوط سنتی زرد که درگذشته به کار می رفت ابا دوامتر و مقاومتر می باشند.
سیستم کنترل :
سیستم کنترل ریز پردازنده جدید تمام عملکرد های ایمنی سیستم های کنترل سنتی که با رله های قدیمی کار   می کردند پوشش می دهد. کاهش چشمگیر قطعات یدکی کوچک بویژه رله ها باعث افزایش کیفیت و منعطف
بودن پله ها را با کابین کوچک سیستم کنترل پله برقی مناسب نموده است. صفحه نمایش عیب یاب که یک طرح معمولی
در پله برقی های فوجی است بیانگر دقت این دستگاه حساس می باشد که بدین ترتیب بازدیدهای ادواری و روزانه را سهل تر و خدمات را دقیقتر و سریعتر می نماید.
طرحهای ایمنی :
پله برقی های فوجی با طرح های ایمنی متعدد کاملا" با استانداردهای بین المللی انگلیس و اروپایی طراحی می گردند. ایمنی برای این شرکت موضوعي حائز اهمیت می باشد و با توجه به این مطلب تمام پله برقی ها با طرح های ایمنی زیر نصب شده اند:
کنترل اتصالات در زنجیر پله ها :
در پایین ترین بخش برگردان پله قرارداشته و این اتصالات زنجیرهای پله ها را از لحاظ کشیدگی، شکست یا کوتاه شدن یک یا هر دو زنجیر پله کنترل می کنند در صورت بروز اشكال اتصالات کنترل کننده از کار می افتد و پله برقی از حرکت بیشتر باز می ایستد.
اتصال صفحه شانه ای :
اگر یک شی خارجی بین صفحات شانه ای گیر کند در اثر فشار یکی از صفحات شانه ای به طرف عقب حرکت خواهد کرد و اتصال ایمنی به کار افتاده و پله برقی خاموش می گردد.

 

اتصال ورودی دستگیره پله :
قسمت ورودی دستگیره پله کمی دورتر زیر نرده واقع شده است. اتصالات ورودی دستگیره پله بسیار بادقت و حساس جاسازی شده اند بطوری که اگر خطری برای هرشی وجود داشته باشد،   قسمت ورودی دستگیره از هم جدا می شوند،  و طی برقراری یک جریان برقی خاموش می گردد.
کلید های ایمنی اضطراری :
کلیدهای توقف اضطراری درروی قرنیز نرده ها در ابتدا و در انتهای پله برقی تعبیه شده اند. از آنجائیکه نام کلید بسیار مفهوم است، کلید های توقف اضطراری ممکن است جهت خاموش کردن پله برقی به صورت دستی در مواقع اضطراری یا حتی در شرایط عادی بکار برده شوند.
اتصال تراز پله :
این اتصالات در دو طرف بالا و پایین پله برقی از ابتدای منحنی انتقال در بخشهای شیبدار قرار گرفته اند. اگر هر پله از حالت عادی خود خارج و يا سه میلیمتر پایینتر از حد معيين رفته باشد، این اتصالات بطور خود کار جریان پله برقی را قطع می کند.
رله خرابی فاز:
این رله یک طرح ایمنی است که منابع اصلی برق را کنترل می کند و آسانسور را درصورت خرابی فازیا برگشت فاز از کار می اندازد.
روشنایی فاصله پله :
لامپهای سبز مخصوصی به شکل لوله های فلوئور سنت که در بالا و پایین پله برقی نصب شده اند پله های تکی را بویژه ردیفهای افقی کاملا" قابل تشخیص و قابل مشاهده می سازد بنابراین سوارشدن پله برقی را برای کودکان،  افراد سالخورده و افراد نا وارد بسیار آسان می سازد.
سیسیتم روغن کاری اتوماتيك(اختیاری) :
یک سیستم کامل روغن کاری اتوماتيك مرکزی با یک پمپ متناسب را می توان نصب کرد تا روغن کاری کافی برای تمام زنجیرها فراهم شود. کانالهای گالوانیزه تغذیه کننده روغن با این سیستم نیز نصب خواهد شد.
اتصالات قرنیزها :
این اتصالات در بالا و پایین پله برقی در منحنی انتقال نصب شده اند. اگر شيئي بین پله و اتصال قرنیزها گیر کرده باشد فشار وارده بر روی صفحه قرنیز منجر به فعال نمودن این پانل می گردد و بدینوسیله پله برقی از کار افتاده و خاموش می شود.
دستگاه ها و طرح های ایمنی دیگر:
محافظ حرارتی گرمای بیش ا ز حد جهت موتور٫ کنترل سرعت حرکت٫ کنترل سرعت نرده پلکان و کنتاکت حرکت زنجیر(شکستگی زنجیر را کنترل می کند) طرحهای ایمی دیگرهستند که در پله برقی های فوجی قابل دسترسی اند.